×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Değerli Öğrencilerimiz,                                                  

Hepiniz Çankaya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine hoş geldiniz. Üniversiteli olmak bir ayrıcalık, Çankaya Üniversitesi öğrencisi olmak ise daha büyük bir ayrıcalıktır.

Kişilik gelişimimizde üniversite öğrencisi olmak, yeni bilgilere ulaşmak ve bilimsel yöntemi kullanarak düşünce ve duygularımızı düzenlemek çok önemlidir. Bu yıllar sizlerin kendinizi gerçekleştireceğiniz ve seçmiş olduğunuz meslekte ilerleyeceğiniz yıllardır.

Tüm olanaklara sahipsiniz, yetenekleriniz sonsuz. İçinde yaşadığınız dönemi, anı yakalamaya çalışın. Unutmayın şu anı ilk ve son kez yaşıyoruz. Sonuç önemli değil, süreç önemli. Kendi varoluşunuzu yakalayabilirsiniz.       Kendini öğrenci olarak görme bilgeliğini taşıyanlar için, tüm yaşam bir öğrenme sürecidir. Yaşarken öğreniriz, yaşamak için öğreniriz. Yaşam bir keşif serüvenidir. Hep yeni yerler, yeni yollar keşfederek sürer bu yolculuk. Bu eylemi sürdürürsek sonunda ulaşacağımız en önemli nokta kendimiz olur.

Şimdi önümüzde iki önemli seçenek var. Bunlardan birisi hiç istemediğimiz ve önermediğimiz bir yol, yani boşa geçirilen günler, aylar, yıllar. Diğeri ise, tüm gizli güçlerinizi keşfederek, kendinizi geliştirebileceğiniz bir öğrenme yaşamı.

Bu döneme başlarken, biz öğretim kadrosu olarak, sizlerin gelişimini çok yakından izleyerek, öğretim yaşamına katılımınızı sağlayıp, eksik kazanımlarınızı tamamlamanıza rehberlik etmeye kararlıyız.

Sizlerden beklentilerimiz;

  • Derslere gelip, katılmak ve soru sormak, (Sizlerin tüm düşüncelerinize saygı duyuyor ve sizi duymak istiyoruz.)
  • Düşünmek, sorgulamak, araştırmak, merak etmek,
  • Sürekli öğrenmenin önemini kavramak ve gerçekleştirmek,
  • Kendi eksiklerinizin farkına varıp, bunların giderilmesi için doğru yöntemleri kullanabilmektir.

Üniversite öğrencisi olmak dünyaya ve sanatsal olaylara farklı bir gözle bakabilmeyi gerektirir. Ders dışında film izlemek, kitap okumak, tiyatroya gitmek, sizleri zenginleştirecektir. Yeni dönemin başında hepinizin yeni kararlar alarak öğreniminize başlamaya ve bir mucizeyi gerçekleştirmeye hazır olduğunuzu görmeyi umuyoruz. Eğer başarmayı seçersek hep birlikte bu amacı gerçekleştirebiliriz

Mutlu, başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim dönemi dileyerek, hepinizi en içten sevgilerle kucaklıyorum.

Prof. Dr. Fahd  JARAD
Dekan