×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Fakültemiz, üniversitemizin kuruluş fakültelerinden biri olarak eğitim-öğretim hayatına 1997 yılında İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Matematik-Bilgisayar bölümleri ile başlamıştır. Fakültemiz bünyesinde yer alan Mütercim Tercümanlık (İngilizce) bölümü 2006 yılında, Psikoloji bölümü ise 2011 yılında açılmıştır. Fakültemizde 7 profesör doktor, 4 doçent doktor, 17 doktor öğretim üyesi, 5 öğretim görevlisi doktor, 3 öğretim görevlisi ve 2 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 38 akademik, 5 idari personel görev yapmaktadır.

Fakültemizdeki tüm bölümlerde öğretim dili İngilizcedir. Tüm bölümlerimizde %100 burslu, %50 burslu ve burssuz olmak üzere üç farklı kontenjan türü bulunmaktadır. Psikoloji bölümünde bu kontenjan türlerine ek olarak %25 burslu kontenjan türü de açılmaktadır.

Fakültemizde öğrencilerimize uygulamalı araştırma ve eğitim olanakları sunmak üzere tasarlanmış “Mütercim Tercümanlık Andaş Çeviri Laboratuvarı”, “Mütercim Tercümanlık Serbest Çalışma Laboratuvarı” ve “Deneysel, Bilişsel, Sosyal ve Klinik Psikoloji Laboratuvarı (PsychayaLab)” bulunmaktadır. Derslerin yanı sıra, bu laboratuvarlar öğrencilerin öğretim elemanlarının danışmanlığında yaptıkları ve bağımsız olarak gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalar sırasında kullanılabilmektedir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümümüzce yüksek lisans ve doktora, Matematik ve Psikoloji bölümlerimizce yüksek lisans programları yürütülmektedir. 2018 yılı itibariyle, “İngiliz Edebiyatı ve Kültür İncelemeleri” anabilim dalında 31 yüksek lisans, 6 doktora öğrencimiz; “Matematik” yüksek lisans eğitimi programında 2 öğrencimiz bulunmaktadır. 2018 yılında faaliyete geçen “Psikoloji” yüksek lisans programında, Sosyal ve Örgütsel Psikoloji alanında 5, Bilişsel Psikoloji alanında 2 olmak üzere, toplam 7 öğrencimiz bulunmaktadır.

Matematik bölümümüz, üniversitemizin diğer fakültelerine 11 servis dersi sunmakta ve bu dersleri 36 farklı gruba açmaktadır. Aynı zamanda, fakültemiz bölümleri Hukuk Fakültesi haricindeki diğer bölümlerde çift ana dal ve yan dal programları yürüterek öğrencilerimize birden fazla alanda eğitim alma olanağı sunmaktadır.